Blogowanie pod jemiołą 2017

Blogowanie pod Jemiołą 2017 to zapowiedź akcji, która wprowadza nas w okres Świąt Bożego Narodzenia. 

Akcja jest organizowana w grupie blogerów językowo-kulturowych.  O co w niej chodzi?

 

Jeszcze nie czujemy Świąt Bożego Narodzenia aż tak bardzo. Jednak jak tylko zacznie się grudzień to atmosfera nam się z pewnością udzieli. Po raz czwarty blogerzy językowo – kulturowi prowadzą ciekawą akcję przedświąteczną pod nazwą Blogowanie pod Jemiołą. Na czym ona polega? Otóż od 1 do 24 grudnia będą ukazywały się wpisy świąteczne kolejnych blogerów z różnych krajów. Na ten cel stworzony został kalendarz adwentowy ze zdjęciami blogerów w okienkach z konkretną datą. Nie można odkryć wszystkich okienek od razu tylko codziennie klikać na konkretny dzień ze zdjęciem – wówczas pokaże się kolejny wpis o tematyce świątecznej. Tak więc niespodzianka czeka każdego dnia. Zobacz jak wygląda nasz wspaniały kalendarz.  W wersji mobilnej można oglądać kalendarz w trybie pełnoekranowym. Wystarczy kliknąć ikonkę w  prawym dolnym rogu kalendarza.

Ja będę brać udział w akcji po raz drugi a mój artykuł ukaże się 17 grudnia, czyli równo tydzień przed Wiglią. Dowiesz się u mnie nomen omen właśnie o historii adwentowego kalendarza, która ma swoje korzenie w Niemczech. Będzie tam również niespodzianka dla moich czytelników. Czekajcie na mój wpis.

OBEJRZYJ FILM z muzyką : www.bensound.com

Święta kojarzą się z prezentami, więc i podczas Blogowania pod Jemiołą będzie to możliwe. Z tej okazji ogłoszony będzie konkurs, dzięki któremu będzie można wygrać ciekawe nagrody. Utarło się tak, że jemioła jest również symbolem świątecznym. Co roku zrywałam jej gałązki aby powiesić w domu. Zwyczajowo wiesza się ją nad:

  • wigilijnym stołem,
  • nad kuchnią;
  • nad frontowymi drzwiami


Jemioły nie powinno się wyrzucać zaraz po świętach, tylko ją ususzyć i przechować, a wszystko po to by jej czar i magia towarzyszyły nam przez cały rok. Zakochani będą żyć w zgodzie, jeśli jemioły w domu nie zabraknie. Zwyczaj wieszania gałązek jemiołowych wywodzi się z Anglii. Po niemiecku : die Mistel, po angielsku : Mistletoe, co niezbicie dowodzi jak bardzo podobne są te dwa języki. To tyle o symbolu naszej akcji.

Rok temu pisałam o Jarmarkach Świątecznych w Niemczech : http://niemieckiwdomu.pl/jarmarki-swiateczne-niemczech/

Zachęcam Cię gorąco do czytania wszystkich naszych wpisów jemiołowych od 1 do 24 grudnia, zostawiania komentarzy oraz wzięcia udziału w konkursie.

Wejdź na nasz : BLOG GRUPOWY

PATRONI AKCJI :

MULTIKURS.PL

Blogowanie pod jemiołą 2017 to akcja, która ma już swoją tradycję. Kalendarz Adwentowy to zapowiedź 24 wpisów na temat Świąt Bożego Narodzenia.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*