Czasy przeszłe w języku niemieckim

Czasy przeszłe w języku niemieckim to ważny temat gramatyczny. Musisz nauczyć się układać zdania i wypowiadać w czasie przeszłym.

Tym razem postanowiłam zrobić inaczej. Gdybym miała opisać czasy przeszłe to musiałabym zrobić 6 osobnych wpisów. To nie jest zbyt wygodne dla czytelnika. Wszystkie informacje w tym temacie skumulowałam w jednej Publikacji : DARMOWY RAPORT pt. CZASY PRZESZŁE W JĘZYKU NIEMIECKIM OD PODSZEWKI.

Jeśli chcesz go pobrać ZA DARMO wystarczy kliknąć na okładkę tego DARMOWEGO RAPORTU.

       

Czytając Raport Czasy Przeszłe w Języku Niemieckim nauczysz się jaki stosować czas gdy mówisz o przeszłości i jak odmieniać czasowniki w czasie przeszłym.

To mógłby spokojnie być płatny E-Book, biorąc pod uwagę jaka wiedza się w nim znajduje. Ja jednak dla swoich czytelników ofiarowuję ten Raport całkiem za darmo. Mam nadzieję, że będzie Ci dobrze służył w czasie nauki języka niemieckiego. Na szczęście w niemieckim nie ma tylu czasów co w angielskim i choćby dlatego jest to łatwiejsze w nauce. Mamy zaledwie 3 czasy przeszłe i to jest dobra wiadomość. Poza tym niemiecki czas Perfekt jest bardzo podobny do konstrukcji czasu angielskiego Present Perfect. To przydatna informacja dla osób, które już znają angielski.

Jest to materiał teoretyczny i praktyczny z licznymi przykładami, które pomogą Ci zrozumieć trzy czasy : Präteritum, Perfekt i Plusquamperfekt.

Jeśli chcesz powtórzyć odmianę czasowników w czasie teraźniejszym to odwiedź TO MIEJSCE

Zachęcam do pobrania na swoją skrzynkę mailową tej publikacji (w sumie 18 stron). Jak tylko klikniesz na okładkę DARMOWY RAPORT w ciągu kilku minut otrzymasz go na swój adres mailowy.

  ®2016 Copyright by Beata Jodel

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*