Recenzja kursu dla wiecznie początkujących

Recenzja kursu dla wiecznie początkujących (Wydawnictwo Edgard) to książka wraz z płytami do nauki niemieckiego.

Recenzja kursu niemieckiego dla wiecznie początkujących (Wydawnictwo EDGARD) to książka z płytami dla osób, które chcą w 7 tygodni opanować niemiecki na poziomie A1-B1.

Ileż to razy słyszałam takie zdanie : miałam (łem) niemiecki w szkole, ale niewiele pamiętam. Dobrze by było do tego wrócić, zwłaszcza w przypadku osób, które zaczynają pracę na terenie Niemiec. Mam również kontakt z opiekunkami osób starszych pracującymi w Niemczech, które w większości na początku swej nowej drogi zawodowej słabo znają język a powinny operować językiem w stopniu komunikatywnym, czyli właśnie na poziomie tego kursu. Możesz tutaj wrócić do wpisu o PRACY OPIEKUNKI

Książka podzielona jest na 7 tygodni nauki. W każdym z tygodni jest odpowiedni materiał do nauczenia w tydzień. Dzięki takiemu podziałowi można się sprawdzić czy dasz radę z konkretnym materiałem w ciągu 7 dni. Ostatni rozdział to dialogi w sklepie, szkole, hotelu wraz z wiedzą gramatyczną. To świetna metoda nauki dla osób, które są samoukami lub miały wcześniej styczność z nauką języka niemieckiego, i albo zapomniały materiał albo nie używały języka przez dłuższy czas.

W pierwszym tygodniu znajdziesz podstawy nauki czyli alfabet z wymową, liczby, czasowniki regularne, opowiadanie o sobie i prosta rozmowa telefoniczna. Najpierw teoria i odpowiednie ćwiczenia, dodatkowo każdy uczący powinien wspomagać się słuchaniem płyt, które również należą do tego kursu. Aby sprawdzić czy ćwiczenia są prawidłowo wykonane, załączony jest klucz odpowiedzi. W kolejnych tygodniach jest następna porcja materiału wg stopnia trudności.

W każdym tygodniu nauki poznasz:

– przydatne słówka i zwroty, przykładowe zdania i dialogi

– zagadnienia gramatyczne

– ćwiczenia gramatyczne

– prawidłową wymowę dostępną na płytach

Moim zdaniem, ta pozycja do nauki niemieckiego jest bardzo dobrym materiałem przede wszystkim dla osób dorosłych i ambitnych, które chciałyby uczyć się języka niemieckiego samodzielnie a motywacją jest opanowanie każdej części materiału w tydzień. Może to być też dodatkowy materiał dla nauczycieli i lektorów do wykorzystania na zajęciach. Praktyczne dialogi i gotowe zdania niemieckie wzbogacą Twój zasób słownictwa. 7 tygodni pracy i materiał opanowany, jeśli podchodzimy do tego zadania rzetelnie.

Polecam ten kurs do nauki niemieckiego moim czytelnikom.

Tytuł: „Kurs dla wiecznie początkujących – Niemiecki."

Opracowanie zbioru: Magdalena Piotrowska

Wydawnictwo: EDGARD Języki Obce

Poziom: A1-B1

Ilość stron: 191 + 3 płyty

Rok wydania: 2016

Cena : 44,90 zł

Jeśli Twój poziom jest nieco wyższy możesz sięgnąć po egzemplarz do ćwiczeń dla osób średnio-zaawansowanych tego samego wydawnictwa EDGARD – KLIKNIJ TUTAJ.

W marcu ogłoszę konkurs na moim blogu i będzie można wygrać ten egzemplarz. Czytaj moje wpisy w marcu, jeśli zależy Ci na kursie niemieckiego dla wiecznie początkujących.

Recenzja kursu niemieckiego dla wiecznie początkujących (Wydawnictwo EDGARD) zawiera informacje o książce i płytach do języka niemieckiego na poziomie A1-B1.

®2017 Copyright by Beata Jodel

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*