1 Rocznica mojego bloga

1 Rocznica mojego bloga to praca nad tworzeniem przydatnych treści na stronie o języku niemieckim. Brawo ja 🙂

1 Rocznica mojego bloga o języku niemieckim to 12 miesięcy (zwölf Monate) pracy nad tekstami. Zaczęłam blogowanie latem zeszłego roku, bo akurat mam w miesiącach letnich więcej czasu (mehr Zeit). Pierwsze kroki w tym kierunku poczyniłam już w 2013 roku, ale ten pomysł (die Idee) się nie rozwinął tak jak bym chciała. Założyłam wówczas darmowego bloga na Onecie, jednak z powodu różnych problemów zarzuciłam tę działalność (die Aktivität). Potrzebowałam mentora, czyli osoby która ma w tym doświadczenie. Dopiero w lipcu zeszłego roku zawarłam znajomość z taką osobą. Jestem Ani bardzo wdzięczna za cenne rady. Jaka jest z tego nauka (die Lehre)? Nie rezygnuj ze swoich planów – dąż do realizacji swojego celu (das Ziel).

Prowadzenie bloga – obojętnie na jaki temat – jest bardzo ekscytujące (aufregend). Przygotowywanie wpisów zamienia się w hobby (das Hobby) a działanie w mediach społecznościowych (soziales Netzwerk) w miły nawyk (die Angewohnheit).

Ile było wpisów przez cały rok : 92

Staram się przeplatać gramatykę z wpisami o tematyce ogólnej, czyli: tradycje, aktualne wydarzenia, słownictwo tematyczne.

Średnio : 7,5 wpisów na miesiąc. Myślę, że to dobry wynik.

Jeden z ostatnich moich wpisów to „Czy język niemiecki jest trudny? Filozoficzne pytanie dla osoby, która pisze bloga o języku niemieckim. Jak wszędzie są plusy i minusy. Dla mnie nie był trudny, zwłaszcza że zaczęłam od środowiska niemieckojęzycznego a nie od gramatyki szkolnej, którą jednak później musiałam nadrobić. Dowiedz się więcej jakie są  METODY NAUKI JĘZYKA.

Jestem aktywna w mediach społecznościowych. To niesamowite (unglaublich) jak rozwinęłam się w ciągu tych 12 miesięcy. Rok temu miałam niewielkie pojęcie na ten temat a teraz już wiem więcej (mehr). Stopniowo jednak zdobywam wiedzę (das Wissen).

Oto adresy na których jestem:

FACEBOOK

TWITTER

GOOGLE PLUS

PINTEREST

INSTAGRAM

Co jeszcze udało mi się zrobić:

Mam zainstalowany na blogu Autoresponder, który automatycznie rozsyła – darmowe lekcje niemieckiego i newslettery.

Darmowe Raporty – stworzyłam kilka darmowych raportów o tematyce gramatycznej. Można je bezpłatnie pobrać na moim blogu.

Dwa E-Booki na temat czasowników niemieckich oraz opisu człowieka po niemiecku.

Należę do BLOGERÓW JĘZYKOWO-KULTUROWYCH oraz do ZBLOGOWANYCH.

Bardzo się cieszę, że mogę prowadzić bloga. Stopniowo wszystko się rozwija, ale jednej rzeczy mi brakuje. Nie ma interakcji ze strony czytelników, albo jest bardzo niewielka. Proszę o Wasze komentarze na moim blogu pod konkretnymi wpisami. Na maila dostaję czasami pochlebne opinie, za co bardzo Wam dziękuję.

1 Rocznica mojego bloga na pewno poprowadzi mnie do drugiego roku a potem do trzeciego.

 ®2016 Copyright by Beata Jodel

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*