Blogowanie pod Jemiołą 2017 to zapowiedź akcji, która wprowadza nas w okres Świąt Bożego Narodzenia.
Akcja jest organizowana w grupie blogerów językowo-kulturowych. O co w niej chodzi?
Jeszcze nie czujemy Świąt Bożego Narodzenia aż tak bardzo. Jednak jak tylko zacznie się grudzień to atmosfera nam się z pewnością udzieli. Po raz czwarty blogerzy językowo – kulturowi prowadzą ciekawą akcję przedświąteczną pod nazwą Blogowanie pod Jemiołą. Na czym ona polega? Otóż od 1 do 24 grudnia będą ukazywały się wpisy świąteczne kolejnych blogerów z różnych krajów. Na ten cel stworzony został kalendarz adwentowy ze zdjęciami blogerów w okienkach z konkretną datą. Nie można odkryć wszystkich okienek od razu tylko codziennie klikać na konkretny dzień ze zdjęciem – wówczas pokaże się kolejny wpis o tematyce świątecznej. Tak więc niespodzianka czeka każdego dnia. Zobacz jak wygląda nasz wspaniały kalendarz. W wersji mobilnej można oglądać kalendarz w trybie pełnoekranowym. Wystarczy kliknąć ikonkę w prawym dolnym rogu kalendarza.
Ja będę brać udział w akcji po raz drugi a mój artykuł ukaże się 17 grudnia, czyli równo tydzień przed Wiglią. Dowiesz się u mnie nomen omen właśnie o historii adwentowego kalendarza, która ma swoje korzenie w Niemczech. Będzie tam również niespodzianka dla moich czytelników. Czekajcie na mój wpis.
OBEJRZYJ FILM z muzyką : www.bensound.com
Święta kojarzą się z prezentami, więc i podczas Blogowania pod Jemiołą będzie to możliwe. Z tej okazji ogłoszony będzie konkurs, dzięki któremu będzie można wygrać ciekawe nagrody. Utarło się tak, że jemioła jest również symbolem świątecznym. Co roku zrywałam jej gałązki aby powiesić w domu. Zwyczajowo wiesza się ją nad:
- wigilijnym stołem,
- nad kuchnią;
- nad frontowymi drzwiami
Jemioły nie powinno się wyrzucać zaraz po świętach, tylko ją ususzyć i przechować, a wszystko po to by jej czar i magia towarzyszyły nam przez cały rok. Zakochani będą żyć w zgodzie, jeśli jemioły w domu nie zabraknie. Zwyczaj wieszania gałązek jemiołowych wywodzi się z Anglii. Po niemiecku : die Mistel, po angielsku : Mistletoe, co niezbicie dowodzi jak bardzo podobne są te dwa języki. To tyle o symbolu naszej akcji.
Rok temu pisałam o Jarmarkach Świątecznych w Niemczech : https://niemieckiwdomu.pl/jarmarki-swiateczne-niemczech/
Zachęcam Cię gorąco do czytania wszystkich naszych wpisów jemiołowych od 1 do 24 grudnia, zostawiania komentarzy oraz wzięcia udziału w konkursie.
Wejdź na nasz : BLOG GRUPOWY
PATRONI AKCJI :