Autorka

niemieckiwdomu5

Mam na imię Beata i mieszkam w Trójmieście. Języka niemieckiego nauczyłam się na żywo, mieszkając w Niemczech. Po powrocie do kraju uczęszczałam przez kilka lat na kursy przygotowujące do egzaminów państwowych, aby opanować gramatykę niemiecką. Zdałam wszystkie jakie były możliwe. Przed wyjazdem do Niemiec poszłam na kurs, który  przybliżył mi podstawy językowe. Na miejscu polubiłam język niemiecki i stwierdziłam, że wcale nie jest taki twardy jak się w Polsce uważa. Można powiedzieć, że naukę rozpoczęłam trochę od końca.

Lubię czytać książki po niemiecku oraz oglądać filmy w oryginale. Na początku mojego pobytu w Niemczech niewiele rozumiałam, ale potem stopniowo, stopniowo rozjaśniało mi się w głowie:). Rozmowa z nativ speakerem jest najlepsza, ale trzeba tez zadbać o podstawy gramatyczne i znajomość słownictwa.

Dzięki mojemu blogowi chcę popularyzować naukę języka niemieckiego. Nie jest to ulubiony język wśród polskich uczniów, ale jednak przydatny ze względu na bliskie sąsiedztwo i możliwość wyjazdu do pracy. Stron internetowych i blogów poświęconych temu tematowi jest dużo. Chcę zamieszczać tu swoje materiały do nauki, gramatyczne pojęcia oraz różne ciekawostki z tego regionu.

Aby opanować język obcy należy włożyć w to wiele pracy i wytrwałości. Nie da się tego zrobić szybko jak kuszą ostatnio reklamy "opanowanie języka w dwa tygodnie". Zacytuję na koniec dość znane powiedzenie : „Aller Anfang ist schwer” (Początki są ciężkie). Danach geht schon besser …. (Potem idzie łatwiej).

Sierpień, 2015.

BLOG O JĘZYKU NIEMIECKIM. Nauka niemieckiego w domu. Gramatyka niemiecka, teksty o kulturze i zwyczajach niemieckich i materiały do nauki języka. #niemiecki #deutschlernen