Recenzja książki GAMEBOOK

Recenzja książki Gamebook – powieści kryminalnej po niemiecku (Wydawnictwo EDGARD).

Przygotowałam dziś recenzję książki wydawnictwa EDGARD – GAMEBOOK Taxi frei? To ciekawy materiał dydaktyczny dla osób średniozaawansowanych w języku niemieckim (poziom B2). Nigdy dotąd nie spotkałam się z taką pozycją do nauki języka. Jestem zwolennikiem stosowania różnych metod, więc tę szczególnie polecam.

Po pierwsze jest to opowiadanie kryminalne, o którego losach możesz decydować. Na marginesach umiejscowione jest trudniejsze słownictwo z polskim tłumaczeniem. Historia jest napisana w czasie przeszłym Präteritum, więc jest okazja poćwiczyć ten czas, który głównie używany jest w tekstach literackich.

Ponadto Gamebook jest bardzo urozmaicony, ponieważ zawiera także zadania na rozumienie tekstu czytanego, ćwiczenia leksykalno-gramatyczne a nawet krzyżówki do rozwiązania.

Czytając opowiadanie możesz po drodze zdecydować o losie bohatera i wybrać odpowiednie zakończenie. Historia może przeistoczyć się w horror lub romans.  Książka zakończona jest kluczem odpowiedzi i słowniczkiem niemiecko – polskim.

Historia kryminalna jest bardzo wciągająca czytelnika do czytania. Zaczyna się od tego, że Felix – taksówkarz pracujący w Monachium jedzie na spotkanie o pracę w firmie, która chce zatrudnić  informatyka. Okazuje się, że Felix jest również hakerem. Interview przybiera niespodziewany obrót, ponieważ pracodawca bez wahania ofiarowuje mu bardzo atrakcyjne wynagrodzenie + dodatki. Felix już chce się zgodzić i pozbyć codziennych problemów finansowych, jednak coś go powstrzymuje. Na co zdecyduje się Felix? Czy przyjmie posadę czy ją odrzuci?

Moim zdaniem opisana wyżej pozycja jest bardzo dobrym materiałem przede wszystkim dla osób ambitnych, które chciałyby przystąpić do egzaminów językowych czy matury. Osoby początkujące nie poradzą sobie z poziomem niemieckiego w tym Gamebooku. Natomiast dla nauczycieli i lektorów może to być materiał dodatkowy do wykorzystania na lekcjach. Bogate słownictwo i szeroka gama ćwiczeń sprawia, że praca z książką to miłe zajęcie. Nie ma czasu na nudę. Czy polecam? Tak, jak najbardziej i oceniam ją na piątkę.

Możesz również sięgnąć po egzemplarz do ćwiczeń dla osób średniozaawansowanych tego samego wydawnictwa EDGARD – KLIKNIJ TUTAJ

Tytuł: „Niemiecki GAMEBOOK z ćwiczeniami – powieść interaktywna."

Autorka: Angelika Bohn

Wydawnictwo: EDGARD Języki Obce

Poziom: B2

Ilość stron: 216

Rok wydania: 2016

Cena : 24,90 zł

Książka jest bardzo przystępna cenowo, co stanowi dodatkowy plus tego materiału do nauki niemieckiego.

Za swój egzemplarz do recenzji dziękuję wydawnictwu Edgard!

Recenzja książki Gamebook wydawnictwa EDGARD to jedna z ciekawszych pozycji do nauki języka niemieckiego na rynku polskim.

®2017 Copyright by Beata Jodel

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapisz

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*