Recenzja kursu dla wiecznie początkujących

Recenzja kursu dla wiecznie początkujących (Wydawnictwo Edgard) to książka wraz z płytami do nauki niemieckiego.

Recenzja kursu niemieckiego dla wiecznie początkujących (Wydawnictwo EDGARD) to książka z płytami dla osób, które chcą w 7 tygodni opanować niemiecki na poziomie A1-B1.

Ileż to razy słyszałam takie zdanie : miałam (łem) niemiecki w szkole, ale niewiele pamiętam. Dobrze by było do tego wrócić, zwłaszcza w przypadku osób, które zaczynają pracę na terenie Niemiec. Mam również kontakt z opiekunkami osób starszych pracującymi w Niemczech, które w większości na początku swej nowej drogi zawodowej słabo znają język a powinny operować językiem w stopniu komunikatywnym, czyli właśnie na poziomie tego kursu. Możesz tutaj wrócić do wpisu o PRACY OPIEKUNKI

Książka podzielona jest na 7 tygodni nauki. W każdym z tygodni jest odpowiedni materiał do nauczenia w tydzień. Dzięki takiemu podziałowi można się sprawdzić czy dasz radę z konkretnym materiałem w ciągu 7 dni. Ostatni rozdział to dialogi w sklepie, szkole, hotelu wraz z wiedzą gramatyczną. To świetna metoda nauki dla osób, które są samoukami lub miały wcześniej styczność z nauką języka niemieckiego, i albo zapomniały materiał albo nie używały języka przez dłuższy czas.

W pierwszym tygodniu znajdziesz podstawy nauki czyli alfabet z wymową, liczby, czasowniki regularne, opowiadanie o sobie i prosta rozmowa telefoniczna. Najpierw teoria i odpowiednie ćwiczenia, dodatkowo każdy uczący powinien wspomagać się słuchaniem płyt, które również należą do tego kursu. Aby sprawdzić czy ćwiczenia są prawidłowo wykonane, załączony jest klucz odpowiedzi. W kolejnych tygodniach jest następna porcja materiału wg stopnia trudności.

W każdym tygodniu nauki poznasz:

– przydatne słówka i zwroty, przykładowe zdania i dialogi

– zagadnienia gramatyczne

– ćwiczenia gramatyczne

– prawidłową wymowę dostępną na płytach

Moim zdaniem, ta pozycja do nauki niemieckiego jest bardzo dobrym materiałem przede wszystkim dla osób dorosłych i ambitnych, które chciałyby uczyć się języka niemieckiego samodzielnie a motywacją jest opanowanie każdej części materiału w tydzień. Może to być też dodatkowy materiał dla nauczycieli i lektorów do wykorzystania na zajęciach. Praktyczne dialogi i gotowe zdania niemieckie wzbogacą Twój zasób słownictwa. 7 tygodni pracy i materiał opanowany, jeśli podchodzimy do tego zadania rzetelnie.

Polecam ten kurs do nauki niemieckiego moim czytelnikom.

Tytuł: „Kurs dla wiecznie początkujących – Niemiecki."

Opracowanie zbioru: Magdalena Piotrowska

Wydawnictwo: EDGARD Języki Obce

Poziom: A1-B1

Ilość stron: 191 + 3 płyty

Rok wydania: 2016

Cena : 44,90 zł

Jeśli Twój poziom jest nieco wyższy możesz sięgnąć po egzemplarz do ćwiczeń dla osób średnio-zaawansowanych tego samego wydawnictwa EDGARD – KLIKNIJ TUTAJ.

W marcu ogłoszę konkurs na moim blogu i będzie można wygrać ten egzemplarz. Czytaj moje wpisy w marcu, jeśli zależy Ci na kursie niemieckiego dla wiecznie początkujących.

Recenzja kursu niemieckiego dla wiecznie początkujących (Wydawnictwo EDGARD) zawiera informacje o książce i płytach do języka niemieckiego na poziomie A1-B1.

®2017 Copyright by Beata Jodel

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

2 myśli w temacie “Recenzja kursu dla wiecznie początkujących”

  1. Ehh, ile razy ja to słyszałem, że ktoś nie mam talentów językowych lub uczył się niemieckiego w szkole jednak nadal nic nie umie. To naturalne, że ludzie w ten sposób mówią, bo niestety szkoły uczą często rzeczy niepotrzebnych, które nie przekładają się na zdobywanie podstawowych umiejętności językowych. Stąd potem zniechęcenie i frustracja. Najważniejsze uczyć się mądrze.
    Pozdrawiam autorkę 🙂

    1. Czasami nauczyciele wymagają tego czego nie uczą. Np. prawidłowej wymowy czytając teksty w podręczniku. „Nauczcie się w domu czytać” czyli chyba z korepetytorem, bo rzadko który rodzic zna niemiecki :). Albo uczniowie robią ćwiczenia w oparciu o pomoc z internetu w trakcie lekcji a nauczycielka czeka i potem sprawdza (moim zdaniem trudne gramatyczne przykłady). O zgrozo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*